Většina z nás si pod pojmem sport nejspíš představí aktivity, při kterých se zapotíme, spálíme nějaké kalorie, a hlavně se budeme hýbat. Avšak na dalších letních Olympijských hrách v Tokiu se budou dokonce hrát i videohry. Přesněji japonský titul Street fighter V a Rocket League. Hraje se o neuvěřitelného půl milionu dolarů, což za ,,pouhé’’ hraní her je doopravdy krásná částka.
Přesto otázkou zůstává, jestli je to správně. Koho by kdy napadlo, že vysedávaní u počítače bude sport? Takzvaný E-sport (elektronik sport) je poměrně nový, ale hodně rychle se rozrůstající trend. V tomhle businessu se točí ohromné peníze a také se těší velké popularitě. Už tak silně sledovaná olympiáda by mohla mít ještě vyšší čísla, když se k ní přivedou hráči her.
Lidé se dělí na 2 tábory. Spoustě lidem se nelíbí, že by se na Olympijských hrách měli hrát videohry. Druhá strana říká, že je to jen krok dopředu a že by se měly hry nějakým směrem posunout. Ať je pravda jakákoliv, už teď se mezi sport řadí i například takové šachy. Na první pohled to nemůže být sport, ale věděli jste, že na turnaji šachista přemýšlením spálí stejně kalorií nebo dokonce i více, než kdejaký sportovec? Podle mezinárodního olympijského rozhodčího jsou šachy sport, jelikož vyžadují jak fyzickou, tak i mentální přípravu. Šachy jsou také velice kompetitivní. A v tomhle jsou videohry velice podobné, možná i více kompetitivní. Profesionální hráči musí udržovat svojí kondici a mají ve smlouvách povinné návštěvy posilovny. Takže by se to také mělo brát jako sport. Hlavní rozdíl bude v tom, že si nestačí zahrát jednou šachy, či hru a je z vás sportovec…
Dle mého názoru videohry na Olympiádu nepatří, a to sám jsem hráč. Ale z hlediska výdělků a sledovanosti je to velký a dobrý krok pro obě strany. Nejlepší řešení by bylo, kdyby se vždy ve stejnou dobu her dělal veliký turnaj, ale nebralo by se to jako jedna akce.