Solární plachta má na hladině bazénu několik funkcí


Solární plachta Chlorito je svérázný název krycí fólie na hladinu bazénu a může souviset s několika jevy, které v průběhu koupací sezóny panují. Tím prvním je bezesporu slunce, jehož tepelná energie odpařuje vodu a zajišťuje naprosto dokonalý koloběh vody v přírodě. Toho se účastní pochopitelně i váš bazén, není výjimkou a i odtud se denně odpařují litry až desítky litrů vody. A čím vyšší venkovní teplota a více slunečního záření, tím větší vodní výpar lze zaznamenat.

hladina bazénu

Solární plachta tomuto výparu ovšem dovede bránit, a to samozřejmě velmi efektivně. Polyetylen je zcela nepropustný a veškerá vodní pára se na něm ihned usadí, zkondenzuje zpět na kapalinu a vrací se do nádrže, takže tu máme ve zmenšeném měřítku „koloběh vody v bazénu“. Pro vás to znamená jediné – nemusíte denně dopouštět vodu, tím pádem to šetří vaší peněženku. Za rok to v přepočtu na vodném a stočném může dělat i tisíc korun, tak proč je vyhazovat oknem, když tu máme solární plachtu, která vám takto může sloužit mnoho let.

kapky deště na hladině

Hladinové plachty se ovšem nevyrábí jen kvůli odpařování vody, jde tu především o to, že zabrání průniku nečistot do bazénu, a to znamená méně časté spínání filtračního čerpadla a nasazování chemikálií pro očistu vody. Takže zas další úspora financí, a to s pouhou polyetylenovou fólií s bublinkami. Mimochodem, víte, proč je fólie obdařená bublinkami, jak tomu je u bublinkových fólií pro logistiku? Zde mají bublinky za úkol zajistit, aby se plast nepotopil pod hladinu a neklesl ke dnu, kde by nebyl vůbec k ničemu.

Výhodou solárních plachet je i jejich nízká hmotnost a snadná údržba, po skončení jejího užívání na hladině bazénu ji jednoduše necháte vyschnout na slunci a následně uložíte v místnosti, která není příliš vlhká, aby se na fólii neusazovala plíseň či hniloba. Fólie je samozřejmě velmi tenká, proto musíte být opatrní při manipulaci, abyste ji neroztrhli, což platí zejména při kontaktu s dětmi a zvířaty.